Ewolucja komputerów na przestrzeni lat

Bez kategorii


Komputery na przestrzeni lat przeszły niewyobrażalną ewolucję. W latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku nikt nie przypuszczał, że z maszyn, które zajmują całe hale i wyglądem przypominają szafy z lampkami może wyjść tak znakomite urządzenie. Jednak czas pokazał, że jest to obecnie najszybciej się rozwijająca dziedzina nauki, która z roku na rok robi niewyobrażalne postępy.

Wystarczy dzisiaj spojrzeć na to jak wyglądają komputery. Są to najczęściej laptopy, które nie dość, że są małe to są coraz bardziej wydajne i tak naprawdę niczym nie odstają od tradycyjnych komputerów stacjonarnych.

Nic więc dziwnego, że laptopy zdobywają z roku na rok coraz większą część rynku. Jeszcze mniejsze są netbooki, może już nie tak bardzo wydajne, jednak ze znacznie dłuższym czasem pracy na baterii. I są przede wszystkim poręczniejsze. Nie mówiąc już o innych urządzeniach takich jak smartfony, które potrafią wykonać obecnie wiele czynności, które tradycyjnie były zarezerwowane dla komputera.

Aż trudno w to wszystko uwierzyć gdy spojrzymy na pierwsze komputery domowe takie jak ZX-spectrum czy Commodore 64. Podłączane do telewizora z dość małymi możliwościami były przeznaczone dla pasjonatów. Dziś laptopy są obecne w każdym domu i z roku na rok ten odsetek będzie się powiększał. Biorąc pod uwagę, że producenci z roku na rok przedstawiają coraz ciekawsze nowinki już niedługo możemy się spodziewać rzeczy, o których nawet nam się nie śniło. I może będzie to czas gdy to laptopy odejdą w zapomnienie jako przestarzałe maszyny.