Czy warto kupować używane netbooki?

Bez kategorii

Współczesność wymaga od nas narzucenia sobie bardzo dużego tempa pracy i bycia w ciągłej gotowości do szybkiego przemieszczania się. W związku z tym wiele osób potrzebuje na co dzień dodatkowego niewielkiego komputera, który będzie im stale towarzyszył pozwalając w każdej chwili odpowiedzieć na pilną wiadomość poprzez pocztę elektroniczną, lub sprawdzić informacje na stronach internetowych. Do tego właśnie przeznaczone są netbooki.

Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego urządzenia. Ceny – chociaż niższe od cen laptopów – oscylują w granicach 1000 – 1500 złotych. Rozwiązaniem jest zakup sprzętu z drugiej ręki. Na pytanie „czy warto kupować używane netbooki?” odpowiedzieć można bardzo łatwo: czasem nie ma po prostu innego wyjścia.

Okazuje się, że na rynku wtórnym można znaleźć prawdziwe okazje. Markowy sprzęt renomowanego producenta niejednokrotnie udaje się nabyć za połowę – lub mniej – jego wartości rynkowej. Trzeba jednak oczywiście wykazać się odpowiednią dozą cierpliwości i przeznaczyć sporą ilość czasu na „polowanie”.

Kupując używane netbooki trzeba też liczyć się z faktem, że mogą być to maszyny „po przejściach”. Na pozór wyglądający jak nowy sprzęt – mógł na przykład w przeszłości przejść przymusową „kąpiel” lub upaść z dużej wysokości. Chociaż sprzedawca zapewnia, że działa jak należy, to po pewnym czasie mogą ujawnić się chwilowo niewidoczne – lub sprytnie zamaskowane – wady.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie od sprzedawców, którzy mają dobrą opinię oraz umożliwiają osobiste sprawdzenie sprzętu przed zakupem. Przy odrobinie szczęścia i sporej dawce samozaparcia – netbooki kupione w ten sposób będą jeszcze bardzo długo służyć swoim właścicielom.