Coraz więcej Chromebooków

Bez kategorii

Zacznijmy od tego, że Chromebooki to komputery, które mają wypełnić lukę pomiędzy tabletami a klasycznymi notebookami. Co prawda, na rynku mamy podobne urządzenia – ultrabooki i odchodzące w zapomnienie netbooki, lecz Chromebooki wyróżniają się jedną rzeczą. Chodzi oczywiście o system operacyjny.

Chrome OS znacznie różni się od głównego rywala na rynku – Windows. To system idealny do mniej wydajnych, przenośnych urządzeń, które wykorzystywane są do pracy w środowisku sieciowym. Podstawą pracy tego systemu są aplikacje internetowe, których plusem jest niskie obciążenie procesora i innych kluczowych komponentów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, z pozoru słabsze konfiguracje radzą sobie bardzo dobrze. Czas uruchomienia komputera, w porównaniu z konstrukcjami działającymi pod Windows 7 lub 8, jest błyskawiczny.

Inna zaleta Chromebooków to dość niska cena. Najtańsza propozycja to Acer C7 za $199, najdroższa zaś Samsung 550 za $449. To sprawia, że zainteresowanie tymi urządzeniami wzrasta. Przypominają one nieco netbooki od produkcji których odchodzi się na rzecz ultra- i Chromebooków. Wiele osób uważa, iż są urządzeniem pośrednim pomiędzy tabletami a standardowymi, dużymi notebookami.