Acer Aspire One D270

Bez kategorii

Netbooki to domena firm takich jak Acer czy Asus. W tym wpisie przyjrzymy się bardzo ciekawemu produktowi pierwszej z tych firm. Chodzi o netbooka Acer Aspire One D270, który całkiem niedawno trafił do szerokiej sprzedaży i znalazł dość spore grono użytkowników. Co sprawiło, że netbook ten jest stosunkowo popularny? O tym w dalszej części wpisu.

Acer Aspire One D270 to urządzenie bardzo designerskie. Jego biała obudowa i bąbelkowo-kolorowy motyw sprawiają, że podoba się przede wszystkim paniom. Jednak z powodzeniem korzystają z niego także panowie, gdyż dostępna jest wersja klasyczna – czarna.

Będą oni zadowoleni z jego użytkowania, za sprawą całkiem dobrych parametrów technicznych. Przyjrzyjmy się więc specyfikacji tego urządzenia:

  • Procesor Intel Atom N2800
  • Zintegrowany układ graficzny Intel GMA 3600
  • 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1024×600
  • 1GB pamięci RAM
  • 250GB pamięci ROM

 

Takie komponenty pozwalają na całkiem sprawną pracę w podstawowym zakresie. Nie możemy jednak spodziewać się, że urządzenie to poradzi sobie z grami, zwłaszcza najnowszymi. Jednak niektóre klasyczne tytuły uda się uruchomić.

No ale nie do gier stworzono netbooki, a do pracy w Internecie. I to mobilnej pracy, którą bardzo ułatwia pojemny i wydajny akumulator. Bateria zastosowana w Acer Aspire One D270 pozwala na blisko 8 godzin pracy bez ładownia. Wydaje się więc, że jest to produkt idealny dla osób dużo podróżujących.